Kurulu İşletmeler

Planlanan hedeflere ulaşacak şekilde sağlıklı çalışacak bir yiyecek içecek işletmesinin kurulması uzun ve meşakkatli bir iştir. İstatistiki çalışmalar yeni açılan her işletmenin 10-12% sinin kapandığını göstermektedir. Bununla beraber başarılı olup, sermaye artırımına giden işletmelerin oranı ise 20-25% aralığındadır. Yeni kurulan işletmelerin 60-70% si ise yerinde saymakta, büyüyememe/şubeleşememekte ve kapanmak için ekonomik kriz ve/veya enflasyonun işletme giderlerini, gelirlerinden daha yüksek hale getirmesini beklemektedir. Kurulan yiyecek içecek işletmelerinin yarısından fazlasında, açılıştaki heyecan sona erdiğinde ön görüldüğü kadar kazanamamanın hayal kırıklığı, işletmelerini yatırımcılar için yük durumuna sokmakta ve pişmanlık duymalarına sebep olmaktadır.

Hedefledikleri karlılık oranlarına ulaşamayan yatırımlar için izlenilecek yollardan birisi 10% lik dilime dahil olup, işletmeyi kapatmak veya en iyi ihtimalle devretmektir. İzlenilecek diğer yol ise edinilen tecrübe ile yola devam etmek ve işletmeyi kârlı bir yatırım haline getirmektir. Kurulumda yapılan hatalara düşmemek, ekonomik çözümler ile kısa sürede hedeflere ulaşmak için profesyonel yardım almak çok önemlidir.

GoldenCrown Foodservice Design Consultancy olarak, işletmenizi analiz ediyor, yatırımınızın bulunduğu konum, pazar ve hedef kitleniz hakkında yapılacak detaylı bir fizibilite çalışmasının ardından işletmenizin iç ve dış çevresini inceliyor, mevcut durumunuzun raporunu çıkarıyor ve tüm aksayan noktaları gözler önüne seriyoruz. Düzeltici faaliyetlerimizi önerinize sunuyor, hedeflere ulaşmak için gereken tüm adımları planlıyor ve uyguluyoruz.

Kurulu işetmeler için sağladığımız yenileme hizmetlerimiz aşağıda listelenmiştir.