Hakkımızda

GoldenCrown FSDC, kurumsal yiyecek içecek işletme danışmanlığı hizmetleri sunar.

Kurumsal yiyecek içecek işletme danışmanlığından kasıt, yiyecek içecek servisi yapacak işletmeler için kurulum aşamasında ihtiyaç duydukları iş planının hazırlanmasında ve faaliyetleri esnasında izlemeleri gereken proseslerin oluşturulması ve uygulanmasında yardımcı olmaktır.

GoldenCrown FSDC ürün satmaz. Sadece danışmanlık ve projelendirme hizmetleri sunar.

Türkiye’de kurumsal yiyecek içecek işletme danışmanlığı bilincinin yer etmesi için öncülük görevini üstlenen GoldenCrown, verdiği hizmetler ile yatırımcıları daha fikir aşamasında iken işletmesinin finansal geleceği hakkında bilgi sahibi yapmakta, gereksiz donanım ve hatalı kurulmuş işletme maliyetlerinden kurtarmakta, yap-işlet-devret modeli ile anahtar teslimi çözümler sunmaktadır. Gerek kurumsal yatırımcıların gerek bireysel girişimcilerin ihtiyaçlarını karşılayacak iş planlarını hazırlamakta, dekorasyon, mimari, teknik ve altyapı da dahil olmak üzere mükemmeli tasarlamakta, satın alma aşamasında ürün ve hizmet seçimlerinin üretici/satıcı inisiyatifine bırakılmasını önlemekte, tedarikçi uygulamalarını sonuna kadar kontrol etmekte, gerekirse işletmenizin tüm ticari faaliyetlerini belirli bir süre yönetmekte ve sizlere devretmektedir.

GoldenCrown FSDC olarak temel prensibimiz, danışmanlığını yaptığımız kişi ve kurumların, sürdürülebilir karlılık prensibi ile çalışacak işletmelerini kurmak, en kaliteli ürün ve hizmete, en kısa zamanda, en ekonomik şartlar ile ulaşmalarını sağlamaktır.

Bugün ve gelecekte, insana, topluma ve doğaya odaklı kaliteli hizmet anlayışımız ile siz değerli iş ortaklarımıza kazandırmaya devam edeceğiz. Gösterdiğiniz yakın ilgi ve desteğiniz için teşekkür ederiz.

 

Hizmet Branşları
Gastronomi, inşaat, mimari, mobilya ve dekorasyon, elektrik, mekanik, HVAC, endüstriyel mutfak, atık yönetimi, insan kaynakları.

Misyonumuz
GoldenCrown FSDC, yiyecek içecek sektörü ve endüstriyel mutfaklar konularındaki engin tecrübesi ve müşteri odaklı yaklaşımıyla, yüksek verimliliğe sahip, doğa, çevre ve insan dostu, ekonomik mutfaklar ve karlı işletmeler planlayan bir danışmanlık şirketidir.

Vizyonumuz
Türkiye’de “Kurumsal Yiyecek İçecek İşletme Danışmanlığı” bilinci oluşturarak, beklentilerin üzerinde yaratıcı çözümler üreten, doğaya ve insana saygılı bir dünya şirketi olmaktır.

Kalite Politikası
GoldenCrown FSDC, müşterilerine hayran bırakan tasarımlar sunarak, en doğru ürün ve hizmetlere en ekonomik şartlarda erişmelerini hedefler.

Yönetim

Ersin ALTINTAÇ

Consultant | Founder

1980 İstanbul doğumlu. “Yaşama Sebebim” dediği Julieta ile evli ve Toprak adında bir oğlu var. 

Akdeniz Üniversitesi Makine ve Anadolu Üniversitesi Turizm ve Otel İşletmeciliği bölümlerinden mezun. Türkçe’nin yanı sıra İngilizce ve biraz da Rusça konuşabiliyor.

Kariyerine 1999 yılında henüz üniversite öğrencisi iken endüstriyel mutfak sektöründen giriş yaptı. Sektörün lider firmalarının yurt içi ve yurt dışındaki temsilciliklerinde bölge müdürü olarak çalıştı. 2014 yılında Yiyecek & İçecek İşletme Danışmanlığına başladı.

Türkiye ve yurt dışında  (Avrupa, Orta Doğu, Asya ve Afrika) kurumsal yatırımcıların ve bireysel girişimcilerin 50 den fazla projesinde danışman olarak yer aldı.

2018 de GoldenCrown Foodservice Design Consultancy kurdu. Herkesin ütopik dediği, Yiyecek İçecek İşletmelerine fikir aşamasından, ilk adisyonun kesilmesine kadar hizmet verecek, hatta açıldıktan sonra tüm ticari faaliyetlerini sürdürebilecek bir iş planını hayata geçirdi.

“İnsana, topluma, doğaya ve ülkeme karşı sorumluluklarımı biliyorum. Bu nedenle, dengeli bir yaşam ve farkındalık yaratmak için yeniliği yönetmeye çalışıyorum.”    Ersin ALTINTAÇ

Hüseyin YILDIZ

Investment Advisor

1996 yılında henüz lise öğrencisi iken kariyerine “işin mutfağında” başladı. Uludağ Üniversitesinde ön lisans, Anadolu Üniversitesinde lisans eğitimini tamamlayarak, farklı sektör ve firmalarda CFO olarak hizmet verdi.

2008 yılından itibaren gıda üretimi, gıda perakendeciliği, yiyecek içecek sektörlerinde, çok uluslu firmaların franchaising, mali işler yönetimi, yerli yabancı yatırım teşvikleri, şirket birleşmeleri ve ortaklık yapılandırmaları, finansal yönetim danışmanlığı, şirket organizasyon yapılarının oluşturulması, vb. konularının projelendirilmesi ve uygulanmasında uzmanlaştı.

2015 – 20019 yıllarında Türkiye ve Amerika’da  Yönetim ve Finansal Danışmanlık hizmetlerinin yanında, yerli-yabancı firma ve markalara “Yabancı Pazarlar ve Ürün Araştırmaları” hizmetleri vererek kariyerine bağımsız olarak devam etti. 2019 un başlarından itibaren eşi ile birlikte Boston’da yaşamakta. Arnavutça, Fransızca ve İngilizce konuşuyor.

“Önemli olan istemektir” diye başlayan hikayesini, farklı bakış açıları geliştirerek günümüz dünyasının gerekliliği, değişen makro ve mikro ekonomik gelişmeleri gözeterek, dünyanın her yerinde kendi ve çözüm ortaklarının tecrübeleri doğrultusunda, müşterisinin ve sektörün geniş perspektifinden değişen/gelişen ihtiyaçlarını analiz ederek öngören, bu ihtiyaca en uygun çözümleri en gerçekçi, doğru ve kaliteli şekilde sunarak, doğru hizmeti veren tedarikçi ve doğru hizmeti almış müşterisi ile birlikte büyümeyi hedefleyen, farklı ve yenilikçi yapısıyla “müşteri özelinde” hizmetlerini dünya standartlarına sunmak isteyen GoldenCrown Foodservice Design Consultancy nin, kurulmadan öncesinde ve halen Yatırım ve Finansal Danışmanı.

Recep AYDOĞAN

Kitchen Coach

Bolu Mengen Doğumlu. Aşçılığa çekirdekten başladı. Eğitimi sürerken dahi boşta kalan her anında mutfaklarda çalıştı. Türkiye’de sektörünün lideri 10 farklı şef ile çalışma fırsatı buldu. 

300 den fazla televizyon programında yer aldı. Pek çok sinema filmi ve dizide, mutfak ve yemek sahnelerine danışmanlık yaptı. Amatör ve profesyoneller için özel eğitim programları hazırlamakta ve halen CITYCOOKS Mutfak Okulu’nda, gastronomi eğitimi veren üniversite ve kurumlarda eğitmenlik yapmakta. 

2000 yılından bu yana 400 den fazla otel, restoran ve yüksek kapasiteli yiyecek içecek üretim işletme projesine imza attı. 85’in üzerinde işletmeye ve EDT firmalarına menü, kurulum ve Ar-Ge danışmanlığı yaptı.

Günümüzde kaybolmaya yüz tutmuş Türk yemeklerini tekrar yorumlamaya devam etmekte. Yemek kültürü ve profesyonel yiyecek & içecek alanlarında konferans, workshop ve seminerler organize etmekte.

Yakın zamanda “Gastronomi Turnesi” projesi ile “Türk Mutfağının” tüm dünyaya tanıtılması için çalışmalarını başlatmayı hedefliyor.